Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Eski Tablet ve Telefonları Hızlandırma

Eski Tablet ve Telefonları Hızlandırma

eski tablet ve telefonları hızlandırma

Eski cihazlar bir süre sonra ilk performansını yavaş yavaş kaybetmeye başlar. Cihazlarda takılma ve donma gibi sorunlar bu dönemlerde sık sık görülmektedir. Her teknolojik cihazın başına gelebilecek bu durumları ortadan kaldırmak için yapılabilecek bazı yöntemler bulunur. İşte eski tablet ve telefonları hızlandırma yolları:

Fabrika Ayarlarına Sıfırlayın:

Zamanla cihazlara yüklemiş olduğunuz oyunlar ve uygulamalar yüzünden cihazlarda yığılma meydana gelir. Bu durumda cihazların eskisi gibi işlemesine engel olacak şeyler arasındadır. Bu tarz durumları ortadan kaldırmak için her şeyi sil baştan tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz. Telefonları hızlandırmak için yollar arasında en kesin çözümü sunan bu yöntem, size ilk dönemler kadar olmasa da daha hızlı bir performans sunacaktır. Bu yöntemi yapmak için tek yapmanız gereken şey telefonun ayarlar bölümü üzerinden fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğine tıklamaktır. Bu işlem bütün dosyaları tamamen sildiği için, telefonda bulunan tüm dosyaların yedeğini almanızda fayda var. Bu şekilde işlemden hiç etkilenmemiş olacaksınız.

Düzenli Güncelleme Yapın:

Bazı cihaz kullanıcıları telefonlara ve tabletlere gelen güncellemeleri yapmamayı tercih edebiliyor. Bu yanlış tercihlerinden sonra her geçen gün kasan telefon, bir zaman sonra donmalardan kullanılmaz hale geliyor. Bu tarz bir durumun içine girmemek için telefonunuza gelen güncellemeleri kaçırmamanız şarttır. Eski tablet ve telefonları hızlandırma k için yapılması gerekenler:

Hızlandırıcı Uygulamaları Tercih Edin:

Cihazlarda mutlaka bir hızlandırıcı ve temizleyici uygulamasını bulundurun. Bu uygulamalar cihazdaki gereksiz dosyaları tespit ederek, bunların silinmesine olanak sağlar. Aynı zamanda cihazın eskiye nazaran daha hızlı çalışması için tercih edilmelidir.

Antivirüs Kullanmayı İhmal Etmeyin:

Telefonun yavaşlık nedenleri arasında en çok karşımıza çıkan konu virüslerdir. Telefonu veya tableti kullanmaya başladıktan itibaren bir anti virüs programı edinmeyi denemelisiniz. Belki de cihazınızda yaşanan sorun virüslerden kaynaklı olabilir.

Az Uygulama Kullanmaya Çalışın

Telefonu veya tableti daha aktif, hızlı bir şekilde kullanmaya devam etmek için, kullandığınız uygulama sayısını sınırlandırmanızda fayda vardır. Bu şekilde daha fazla yer kazanmış olurken, aynı zamanda eskiye nazaran performans açısından daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Bunun yanında yüklediğiniz uygulamaların güvenilir olduğundan da emin olmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Kampüs Sohbet Odaları başlıklı makalemizde kampüs chat, kampüs mobil ve kampüs sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.

the_end 1048
Cevap bırakın