Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Erzurum Mobil Sohbet

Erzurum Mobil Sohbet

Mobil cihazlar ile kolayca bağlantı kurulabilen Erzurum mobil sohbet odaları sizlerin beğenisine sunulmuştur. Teknoloji ilerledikçe bu tarz sohbet ve arkadaşlık sitelerine girişler kolay ve hızlı olmaktadır.

Gün geçtikçe yaygınlaşan mobil kullanım alışkanlıkları insanları internet bağımlısı yapmaktadır. hal böyle olunca sohbet siteleri olarak kullanıcı memnuniyetinide göz önünde bulundurarak erzurum mobil sohbet sitemizi bu yenilikler ile düzenledik. Erzurumlu kardeşlerimiz de artık kolay ve hızlı sohbet etmenin keyfini çıkarabilecekler. Erzurum insanı sıcak ve cana yakın olarak bilinir. Erzurum şehrimizi de sizlere yani erzurum dışından erzurum sohbet odalarına gelen ziyaretçilerimize kısaca tanıtalım.

Erzurum’u Tanıyalım

Erzurum’da yaşamak, imkanlar el verdiği sürece gayet nezih bir deneyimdir. Bu mevsimde daha güzel olur o taraflar. Batının betonarme yapısı yavaş yavaş doğuda kendisini gösterse de erzurum, kabuğunu korumaya çalışan şehirlerden birisi. ekim ayının sonuna doğru havalar iyice soğumaya başlar. genelde kasım’ın ilk haftalarında kar yağar ve sonra ayaza vurur hava bir süre. bu süreden sonrası bir beyaz tablo..
eski soğuklar artık yok. (bu gözler -35’i gördü) şehrin ortasında uzun bir cadde vardır. cumhuriyet caddesi (mecburiyet) üzerinde sağlı sollu güzel yerler vardır. Erzurum Lisesi’ni karşısına alan havuzbaşında oturup çay keyfi yapmanın ve oradaki erzurumlu yaşlı amcaları izlemenin keyfi çok hoştur. İlerledikçe, dumlu’nun orada arzen ve dadaş sineması mevcuttur.

Lalapaşa camii’nin avlusu geniştir, onun biraz ilerisinde erzurum Ulu Camii yer alır. cifte minareli medrese ve uc kumbetler’e uğramazsanız bir tarihe tanıklık edemezsiniz. o civarda Erzurum evleri’nde nargile ve çay eşliğinde erzurum kültürünü yakalarsınız…

Atatürk Üniversitesi kampüsü, kendi iklimini oluşturuyormuş gibi bir his oluşturur üzerinizde. cafe de cinema gibi bir alternatifi var ayrıca kilicoglu. yeşil ve serin. etraf çam ağaçlarıyla dolu. yaza doğru buraya gezmeye gelen diğer üniversite öğrencileri, Erzurum ilçelerinden gelen ilköğretim-lise öğrencilerini aileleri görürsünüz…

Erzurum İnsanı Nasıldır?

Şehirde muhafazakarlık hakim ama eskisi gibi katı değil artık. Erzurum’un insanı misafirperverdir, ağırlamayı sever. çay kültürü oldukça yaygın. kıtlama derler. her 50 m’de bir çay ocağı vardır neredeyse, diğer illerden göç almaktadır. yenişehir, gez mahallesine oranla daha aktif. redevco erzurum avm açıldı, insanlar farklı tercihleri bulabiliyor artık…

Erzurum demişken, cağ kebabı ve kadayıf dolması demesek ayıp olur sanırım. cağ kebabı için koç, gelgör gibi yerler mevcut. kadayıf dolmasından 1-2 tane yediğinizde sizi kesiyor, Erzurumlular çok iyi yapıyor. palandöken’de abdurrahman gazi türbesi var. bahar aylarında bu eteklerde pikniğe gelenlerin sayısı oldukça fazla. ayrıca şehrin çeşitli yerlerinde çeşmeler mevcut.

Erzurum büyükşehir belediyesi, universiade erzurum 2011 için hazırlıklarını tamamlamak üzere. (en son öyleydi) şehre bir de erzurum kalesi’nden bakmalısınız, rüzgar yüzünüze çarpsın boşverin, buraların havası temizdir, kirli değildir.

hülasa, erzurum’da daha doğrusu doğu’da yaşamak çetindir, sebat gerektirir. insanı bir silker, kendisine getirir. erzurum, güzeldir, hoştur.

Bir önceki yazımız olan Erzincan mobil sohbet başlıklı makalemizde chat odaları, chat siteleri ve erzincan sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.

the_end 603
Cevap bırakın